1188 WATERWAY DR

BAREFOOT BAY, Florida 32976 · Brevard County · Parcel 30 3809-JS-141-14

$30 530
Assessed Value
$118 590
Market Value
Annual Tax
$5 530
Taxable Value
Ownership
OwnerFORBES, JOSEPH
Mailing Address1188 WATERWAY DR BAREFOOT BAY FL 32976
Property Details
Year Built1979
Living Area1 334 sq ft
Lot Size3 920 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$118 590
Assessed Value$30 530
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 530